newsletter program pre stálych zákazníkov

Ceny viazané na heslo
Prihlásenie sa
Odhlásenie sa
Noci


1st Izba

Dospelí:
Deti:
Počet izieb: 
Piešťany

KÚPEĽNÉ DEDIČSTVO PIEŠŤAN

Kúpeľný ostrov Piešťany je jedným z najväčších a najoriginálnejších kúpeľných komplexov Európy. Liečivá voda, vyvierajúca z desiatich termálnych prameňov, obsahuje sírovodík a 1500 mg minerálnych látok na liter. Po stáročia vyvierajú z hĺbky Zeme na povrch cez vrstvu vápenca, pričom ich magma zohrieva na teplotu 67°C - 69°C.

Kúpele sa stali svetoznámymi potom, čo ich Adam Trajan spomenul vo svojej básni v roku 1642. Hlavný prameň nesie jeho meno. 19. storočie prinieslo kúpeľnému mestu neuveriteľný rozvoj, potom, čo majitelia odovzdali nájomné právo rodine Winterovcov. Z týchto čias pochádza aj symbol mesta – barlu lámajúci muž, ktorý sa zbavil bolestí. Rodina Winterovcov bola zaviazaná modernizácii kúpeľov. V tomto období vznikli budovy Thermia Palace a Irma Spa, postavené v prekrásnom secesnom štýle. Kúpele lákali mnoho slávnych osobností, medzi inými rakúskeho cisára Karola I., spisovateľku Selmu Langerlöf, hudobného skladateľa Ferenca Lehára, indických maharadžov, arabských šejkov aj filmové hviezdy.

PRÍRODNÉ ZDROJE A TYPICKÉ PROCEDÚRY

1. Minerálna voda
Termálne pramene, vyvierajúce z hĺbky Zeme, majú vysoký obsah minerálov (1500 mg/liter), popri tom obsahujú aj značné množstvo síry a sírovodíka. Vďaka svojim jedinečným vlastnostiam sú svetoznáme v oblasti liečby ťažkých chorôb pohybového ústrojenstva, ako aj ochorení svalového a kostného systému, dny a reumatických ochorení. Voda je už po stáročia používaná ako neoddeliteľná súčasť rehabilitačných ošetrení.

Typické procedúry – Minerálny kúpeľ
(kúpeľ v bazéne s termálnou vodou s tzv. „horným prielivom“, alebo formou vaňového kúpeľa)
Trvanie procedúry: 20 minút
Opis procedúry: Po uvoľňujúcom kúpeli v bazéne s prírodnou termálnou vodou teplou 38°C, ktorý pôsobí utišujúco na bolesti svalov a kĺbov, nasleduje 15 minútový relaxačný bahenný zábal.  
Účinok: Dôsledkom pôsobenia tepla klesá krvný tlak, síra a minerálne látky, vstrebávajúce sa do pokožky, uvoľnia svaly a bránia rozkladu elastínu a kolagénov, nachádzajúcich sa vo väzivách a kĺboch.

2. Piešťanské bahno
Piešťanské bahno patrí medzi najkvalitnejšie peloidy na svete, s vynikajúcimi teploprenosnými vlastnosťami. Bahno tvorí pôda, sediment rieky, rozložené organické látky a zriedkavé baktérie. Vďaka dozrievaniu v bazéne s termálnou vodou majú vysoký obsah síry a sírovodíka. Bahenné procedúry ponúkajú v Piešťanoch – ojedinelým spôsobom – ako bahenný zábal, alebo ako kúpeľ v bazéne s prírodným bahnom, kde sa používa bahno presiaknuté vodou termálnych prameňov.  
 
Typické procedúry – Bazén s prírodným bahnom
Trvanie procedúry: 5 - 10 minút
Opis procedúry: Uvoľňuje napätie a bolesti svalov, vzbudzuje intenzívny pocit tepla, liečivé komponenty bahna sa vstrebajú do pokožky, popri tom umožňuje aj rýchlu relaxáciu. Hostia často zaspia počas suchého zábalu po procedúre.
Účinky: Rovnaké, ako minerálny kúpeľ.


Quick view

Danubius Health Spa Resort Thermia Palace *****

"TRADÍCIA, ŠTÝL A ELEGANCIA KÚPEĽOV"

4.8/5 85 Hodnotenia

Min. cena EUR 135,00 za izbu/noc Rezervácia Ponuky
Quick view

Danubius Health Spa Resort Esplanade ****

"AKTÍVNY KÚPEĽNÝ POBYT"

4.8/5 153 Hodnotenia

Min. cena EUR 105,00 za izbu/noc Rezervácia Ponuky
Quick view

Spa Hotel Grand Splendid ***

„KÚPELE & PRÍRODA"

4.6/5 236 Hodnotenia

Min. cena EUR 64,00 za izbu/noc Rezervácia Ponuky
Quick view

Vila Trajan **

"V SRDCI PIEŠŤAN"

4.0/5 6 Hodnotenia

Min. cena EUR 92,00 za izbu/noc Rezervácia Ponuky
Quick view

Hotel Jalta & Dependances **

"V SRDCI PIEŠŤAN"

4.7/5 8 Hodnotenia

Min. cena EUR 64,00 za izbu/noc Rezervácia Ponuky
Quick view

Spa Hotel Pro Patria **

"ZDRAVIE A LIEČBA"

4.4/5 26 Hodnotenia

Min. cena EUR 111,00 za izbu/noc Rezervácia Ponuky
Danubius Hotels Group
Google+ Youtube Twitter Flickr Instagram
Naposledy
prehliadané
 
X