newsletter program pre stálych zákazníkov

Ceny viazané na heslo
Prihlásenie sa
Odhlásenie sa
Noci


1st Izba

Dospelí:
Deti:
Počet izieb: 
Szováta

KÚPEĽNÉ DEDIČSTVO SZOVÁTY

Szováta leží v skrytom malebnom údolí Karpát, hádam v najprirodzenejšom, nedotknutom regióne Európy. Kúpele ležia v bezprostrednom susedstve jazera Ursu – jediného heliotermického jazera na svete. Na predchádzajúcom prelome storočí boli okolo jazera postavené malebné drevené vilky, ktoré sú dodnes v bezchybnom stave a prepožičiavajú mestu jedinečnú atmosféru. Kvôli vysokému obsahu soli vo vode (ktorý umožňuje bez námahy plávať na hladine) sa často nazýva aj „Mŕtvym morom“ Sedmohradska. V lete je teplota vody na povrchu 20-25°C, ale v hĺbke dvoch metrov môže dosiahnuť aj 35-40°C. Je to prekrásny zážitok, ľahnúť si na chrbát na hladinu a kochať sa pohľadom na malebnú okolitú krajinu. Čarovné jazero s liečivou slanou vodou láka hostí už celé desaťročia.

Sováta je ideálnym východzím bodom, ak si chcete pozrieť zaujímavosti Rumunska: Červené jazero, Bicazský priesmyk, rozprávkové mesto Sighişoara a Drakulov hrad, všetky tieto pozoruhodnosti sa nachádzajú v čarovných Karpatoch. Po celodennej únavnej prehliadke mesta sa ponorte do veľkolepého slaného jazera.

PRÍRODNÉ ZDROJE A TYPICKÉ PROCEDÚRY

Soľ
Slané jazero Ursu v Sováte je jediným heliotermickým jazerom na svete. Liečebné procedúry kúpeľov sú založené na prírodnej soli, získanej z vody jazera. Kvôli vysokému obsahu soli vo vode sa právom nazýva aj „Mŕtvym morom“ Sedmohradska. Teplota vody v jazere v lete stúpne na 35°C, vytvárajúc tak dokonalé podmienky na relaxujúce plávanie. Slaná voda má priaznivé účinky na choroby pohybového ústrojenstva a na niektoré kožné choroby a používa sa tiež na inhalačnú liečbu. Vďaka jeho antibakteriálnym a protizápalovým účinkom sa bahno z jazera vo forme zábalu používa pri liečbe ochorení pohybového ústrojenstva a gynekologických ochorení.

Typické procedúry – Prírodný slaný kúpeľ
Trvanie procedúry: 20 minút
Opis procedúry: Individuálny relaxačný vaňový kúpeľ vo vode teplej 32 - 36°C.
Účinok: Liečba sa používa pri chronických reumatických chorobách a kožných chorobách, ale účinne sa dá použiť aj na relaxačné ciele.      

Typické procedúry – Prírodná slaná inhalácia
Trvanie procedúry: 10 - 20 minút
Opis procedúry: Relaxácia v slanej komore so súčasným inhalovaním liečivých, čistiacich častíc prírodnej soli.
Účinok: Antibakteriálne čiastočky soli napomáhajú v uvoľňovaní hlienov a čistení dýchacích ciest. Liečba je mimoriadne vhodná pri chronických chorobách dýchacích ciest, pri liečbe alergie, alebo na zmierňovanie ťažkostí pri zápalových ochoreniach dýchacích ciest, alebo pri nachladnutí.     


Quick view

Danubius Health Spa Resort Sovata ****

"Domov slaných jazier"

4.9/5 19 Hodnotenia

Min. cena EUR 68,00 za izbu/noc Rezervácia
Quick view

Danubius Health Spa Resort Bradet ****

 Superior

"Slané kúpele Rumunska"

4.9/5 14 Hodnotenia

Min. cena EUR 77,00 za izbu/noc Rezervácia
Quick view

Hotel Faget **

"Slané kúpele Rumunska"

4.6/5 3 Hodnotenia

Min. cena EUR 30,00 za izbu/noc Rezervácia
Danubius Hotels Group
Google+ Youtube Twitter Flickr Instagram
Naposledy
prehliadané
 
X